Święto majowych recytacji

Nadrzędna kategoria: ROOT Opublikowano: poniedziałek, 22, maj 2017

Gminny etap corocznego Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego odbył się w tym roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Górznie w dniu 18 maja. Ogółem wzięło w nim udział  19 recytatorów szkół podstawowych z terenu naszej gminy, prezentując przygotowany wiersz oraz dowolny fragment prozy.

Komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Kocon, Katarzyna Ryfczyńska i Jadwiga Rybicka oceniając  młodych recytatorów zwracała uwagę na dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Zgodnie z regulaminem wytypowano po dwóch recytatorów w każdej grupie wiekowej do eliminacji powiatowych, które odbędą się 24 maja w Miejsko Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie.

Gminę Górzno będą reprezentować :

kl. I-III

Natalia Mucha (Szkoła Podst. Górzno), Natalia Rodak(Szkoła Podst. Unin)

kl. IV-IV

Karolina Zając(Szkoła Podst. Górzno), Jolanta Błażejczyk(Szkoła Podst. Łąki)

Wszyscy recytatorzy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Dyrekcja Gminnej Biblioteki Publicznej w Górznie serdecznie dziękuje wszystkim recytatorom i ich opiekunom  za zaangażowanie  w przygotowanie do konkursu.