Wakacyjne ognisko 2017

Nadrzędna kategoria: ROOT Opublikowano: niedziela, 30, lipiec 2017

Tegoroczne ognisko wakacyjne dla najmłodszych czytelników naszej biblioteki odbyło się 20 lipca i było zorganizowane już po raz 25.  Biblioteka we współpracy ze Świetlicą Szkoły Podstawowej w Górznie przygotowała na ten dzień wiele atrakcji. Wakacyjne zabawy poprzedzone zostały bardzo ciekawą prelekcją asp. Danuty Kalinowskiej z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, która barwnie opowiadała uczestnikom spotkania o bezpiecznym zachowaniu, przestrzegając przed niewłaściwym postępowaniem dzieci i dorosłych.

Następnie  wzorem lat ubiegłych dzieci wraz z opiekunami uczestniczyły w edukacyjnym spektaklu teatralnym,  w tym roku pt.: „Głodomorki”, ukazującym  młodym odbiorcom jakie konsekwencje przynosi niewłaściwe odżywianie i jakie problemy pociąga za sobą niejedzenie śniadań.

Aktorzy Teatru Fantazja poprowadzili także zabawy z dziećmi.

Dla dzieci uczestniczących w tym wakacyjnym spotkaniu przygotowano także  kiełbaski z grilla, napoje, słodki poczęstunek. Wszystkie dzieci otrzymały także bileciki  na watę cukrową, przejażdżki na mechanicznych konikach i gokartach. Korzystały także z suchego basenu z piłeczkami i kącika zabaw w czytelni gminnej biblioteki. Tradycyjnie już od 25 lat na wakacyjnym ognisku biblioteka nagradza drobnymi upominkami najaktywniejszych czytelników dziecięcych.

Organizacja tegorocznego wakacyjnego ogniska połączona została z realizacją w gminie Górzno projektu ”Otwórz oczy. Zareaguj na przemoc”,  w ramach którego Świetlica Szkoły Podstawowej w Górznie podczas 3 dniowych spotkań zorganizowała warsztaty plastyczne, zajęcia socjoterapeutyczne i zabawy, które kończyły się  na wakacyjnym ognisku.

Rozbawione dzieciaki korzystały z przygotowanych atrakcji do późnych godzin popołudniowych mimo lekko padającego deszczu, dzięki zaangażowaniu wielu osób z gminnego samorządu, którzy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w tym przedsięwzięciu.

Wśród organizatorów i sponsorów należy wyróżnić m. in. Wójta Waldemara Sabaka i Przewodniczącego Rady Gminy Krzysztofa Skwarka, Gminny Ośrodek pomocy Społecznej, , Świetlicę Szkoły Podstawowej i pracowników miejscowej szkoły,  Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Górzno, Zespół Prewencji w Górznie i Komendę Powiatową Policji w Garwolinie. Gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc przy tym wakacyjnym spotkaniu.