Majowe recytacje w bibliotece

Nadrzędna kategoria: Aktualności Opublikowano: czwartek, 29, maj 2014 Administrator

27 maja 2014 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Górznie zgromadziła dzieci ze szkół podstawowych gminy. W tym dniu corocznym zwyczajem  odbyły się gminne eliminacje XXXI Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego.W konkursie wzięło udział 14 recytatorów z trzech szkół naszej gminy. Komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Kocon, Urszula Rusak i Katarzyna Ryfczyńska po przesłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

Kl I-III

I miejsce: Karolina Zając kl. II – Szk. Podst.  Górzno

II miejsce: Zuzanna Mikulska – kl. III – Szk. Podst. Unin,  Iga Drzazga kl. III - Szk. Podst. Górzno

kl. IV-VI

I miejsce: Aleksandra Nowak – kl. V – Szk. Podst. Unin

II miejsce: Szymon Makulec – kl. IV – Szk. Podst. Górzno

III miejsce: Weronika Domaszczyńska – kl. VI – Szk. Podst. Łąki

Zwycięzcom wręczono  dyplomy oraz nagrody książkowe.  Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.