Ognisko 2014

Nadrzędna kategoria: Aktualności Opublikowano: piątek, 25, lipiec 2014 Halina Sekuła

Corocznym zwyczajem Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała w dn. 17 lipca wakacyjne ognisko, w którym uczestniczyło ponad 130 dzieci chętnych do wspólnej zabawy. Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem „Biblioteczne przygody dla zdrowia i urody”.

Spotkanie rozpoczął występ aktorów teatru „Urwis” Z Krakowa, wystawiając  zabawną  edukacyjną sztukę „Pinokio”. Drewniany pajac po wielu perypetiach  uczy się jak postępować godnie, jednocześnie ukazując dzieciom właściwe drogi wyboru między dobrem a złem, ucząc je, że warto być dobrym i uczciwym. Po występie aktorzy długo zabawiali dzieci włączając je do wspólnej rozrywki. Następnie głos zabrała sierż. szt. Danuta Kalinowska z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie udzielając uczestnikom porad dotyczących bezpieczeństwa w czasie wakacji.  Pani Kalinowska wspólnie z Dzielnicowym Gminy Górzno Panem Leszkiem Solarczykiem pozwolili dzieciom zabawić się w „detektywów”  umożliwiając im wykonanie własnych odcisków palców. Niemałą atrakcją był przyjazd wozu strażackiego OSP w Górznie, do którego dzieci miały możliwość usiąść i bliżej go poznać. Wielką frajdę sprawiało dzieciom  malowanie  twarzy.  Maluchy miały także możliwość suchej kąpieli w basenie z piłeczkami, który wypożyczyło współpracujące z biblioteką Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Górzno im Aleksandry i Bronisława Rojek.

Dzieci biorące udział w zajęciach taneczno-muzycznych prowadzonych pod okiem nauczycielki szkoły podstawowej Pani Lidii Ziomek zaprezentowały wspaniały występ taneczny.

Jak co roku biblioteka wyróżniła dyplomami i książeczkami najlepszych czytelników dziecięcych. Dwoje szczególnie wyróżniających się czytelników:  Aleksandra Kałaska i Oskar Ruta otrzymali dodatkowe specjalne wyróżnienia. Dla wszystkich uczestników ogniska  organizatorzy przygotowali  smaczne kiełbaski z grilla, napoje i słodycze. Umożliwili to sponsorzy: Wójt Gminy Górzno, Przewodniczący Rady, R. i E. Czamara, PUH „Janpol

W organizację tegorocznego imprezy zaangażowali się Wójt Gminy i Urząd Gminy Górzno, Przewodniczący Rady, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej,  Komenda Powiatowa Policji i Zespół Prewencji w Górznie,  pracownicy szkoły podstawowej i gimnazjum, OSP w Górznie oraz Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Górzno im Aleksandry i Bronisława Rojek. Wszystkim współorganizatorom i sponsorom serdecznie dziękujemy.