Trzecioklasiści z Górzna w gminnej bibliotece

Nadrzędna kategoria: Aktualności Opublikowano: niedziela, 21, grudzień 2014 Halina Sekuła

W dniach 28 listopada oraz 11 grudnia 2014 r. naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klas trzecich Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Górznie. Opiekunami dzieci były wychowawczynie: P. Bożena Staros i P. Lidia Ziomek. Głównym celem wizyty było zapoznanie młodego czytelnika z biblioteką. Dzieci odpowiadały na pytania: Czym jest dla nich biblioteka? Jaką pełni rolę w życiu człowieka? Co to jest książka i co daje nam jej czytanie?, oraz na wiele innych. Uczniowie z uwagą wysłuchały wiadomości przekazanych przez bibliotekarkę o funkcji  informacyjnej biblioteki i o źródłach informacji dostępnych w bibliotece. Dowiedziały się  również o zagrożeniach  płynących z nieumiejętnego korzystania z Internetu.

Na koniec dzieci zabawiły się w skojarzenia i budowały piramidy wyrazów związanych ze słowem biblioteka.